Program

Vikinge Program

Tid Show Sted
09:00 Markedet Åbner
09.45 Glima Brydning Holmgangspladsen
10.30 Vikingeshow Kamppladsen
11.15 Telge Glima Holmgangspladsen
12.00 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12.45 Glima Brydning Holmgangspladsen
13.30 Telge Glima Kamppladsen
13.40 Historie Fortælling Vikingekroen
14.15 Børnelege Kamppladsen
15.00 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
15.30 Glima Workshop Kamppladsen
16.00 Historie Fortælling Vikingekroen
16.30 Tac-Team Holmgangspladsen
17:00 Markedet lukker

 

Middelalder Program

Tid Show Sted
09.00 Markedet Åbner
10.00 Max Gøgler Gøglerkroen
10.00 Middelalder Storslag Turneringspladsen
10.30 Almune Spillestedet
11.00 Tryzna Gøglerkroen
11.00 Ridderturnering Turneringspladsen
11.00 IDISI Spillestedet
12.00 Max Gøgler Gøglerkroen
12.00 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12.00 Tryzna Spillestedet
13.00 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
13.00 Middelalder Storslag Turneringspladsen
13.00 Historisk Modeshow Spillestedet
14.00 Max Gøgler Gøglerkroen
14.00 Ridderturnering Turneringspladsen
14.00 IDISI Spillestedet
15.00 Tryzna Gøglerkroen
15.00 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
15.30 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
16.00 Almune Spillestedet
16.30 Tryzna Gøglerkroen
17.00 Markedet lukker

Vikinge Program

Tid Show Sted
10:00 Markedet Åbner
10:15 Glima Brydning Holmgangspladsen
11:00 Vikingeshow Kamppladsen
11:45 Telge Glima Holmgangspladsen
12:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
13:15 Glima Brydning Holmgangspladsen
14:00 Telge Glima Kamppladsen
14:10 Historie Fortælling Vikingekroen
14:45 Børnelege Kamppladsen
15:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
16:00 Glima Workshop Kamppladsen
16:30 Historie Fortælling Vikingekroen
17:15 Tac-Team Holmgangspladsen
20:00 Markedet Lukker

Middelalder Program

Tid Show Sted
10.00 Markedet Åbner
10.45 Kampshow – Fuld Kontakt Turneringspladsen
11.00 Max Gøgler Gøglerkroen
11.00 Virelai Spillestedet
11.30 Almune Spillestedet
11.45 Ridderturnering Turneringspladsen
12.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
12.30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12.30 Virelai Spillestedet
12.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
13.00 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
13.00 IDISI Spillestedet
13.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
13.30 Det Store Middelalderslag Turneringspladsen
13.30 Historisk modeshow Spillestedet
13.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14.00 Almune Spillestedet
14.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14.30 Tryzna Gøglerkroen
14.30 Ridderturnering Turneringspladsen
14.30 Virelai Spillestedet
14.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
15.00 Max Gøgler Gøglerkroen
15.00 IDISI Spillestedet
15.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
15.30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
15.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
16.00 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
16.00 Almune Spillestedet
16.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
16.30 Det Store Middelalderslag Turneringspladsen
16.30 Tryzna Spillestedet
16.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
17.00
17.30 Max Gøgler Gøglerkroen
17.30 Ridderturnering Turneringspladsen
17.30 IDISI Spillestedet
18.00 Almune Spillestedet
18.30 Tryzna Gøglerkroen
18.30 Virelai Spillestedet
19.00 IDISI Spillestedet
19.30
20.00 Markedet Lukker

Vikinge Program

Tid Show Sted
10:00 Markedet Åbner
10:15 Glima Brydning Holmgangspladsen
11:00 Vikingeshow Kamppladsen
11:45 Telge Glima Holmgangspladsen
12:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
13:15 Glima Brydning Holmgangspladsen
14:00 Telge Glima Kamppladsen
14:10 Historie Fortælling Vikingekroen
14:45 Børnelege Kamppladsen
15:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
16:00 Glima Workshop FINALE Kamppladsen
16:30 Historie Fortælling Vikingekroen
17:15 Tac-Team Holmgangspladsen
20:00 Markedet Lukker

Middelalder Program

Tid Show Sted
10.00 Markedet Åbner
10.45 Kampshow – Fuld Kontakt Turneringspladsen
11.00 Max Gøgler Gøglerkroen
11.00 Virelai Spillestedet
11.30 Almune Spillestedet
11.45 Ridderturnering Turneringspladsen
12.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
12.30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12.30 Virelai Spillestedet
12.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
13.00 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
13.00 IDISI Spillestedet
13.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
13.30 Det Store Middelalderslag Turneringspladsen
13.30 Historisk modeshow Spillestedet
13.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14.00 Almune Spillestedet
14.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14.30 Tryzna Gøglerkroen
14.30 Ridderturnering Turneringspladsen
14.30 Virelai Spillestedet
14.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
15.00 Max Gøgler Gøglerkroen
15.00 IDISI Spillestedet
15.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
15.30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
15.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
16.00 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
16.00 Almune Spillestedet
16.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
16.30 Det Store Middelalderslag Turneringspladsen
16.30 Tryzna Spillestedet
16.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
17.00
17.30 Max Gøgler Gøglerkroen
17.30 Ridderturnering Turneringspladsen
17.30 IDISI Spillestedet
18.00 Almune Spillestedet
18.30 Tryzna Gøglerkroen
18.30 Virelai Spillestedet
19.00 IDISI Spillestedet
19.30
20.00 Markedet Lukker

Vikinge Program

Tid Show Sted
10:15 Glima Brydning Holmgangspladsen
11:00 Historie Fortælling Vikingekroen
11:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12:30 Glima Brydning Holmgangspladsen
13:15 Vikingeshow Kamppladsen
14:00 Historie Fortælling Vikingekroen
14:45 Børnelege Kamppladsen
14:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
16:30 Historie Fortælling Vikingekroen
17:00 Markedet Lukker

Middelalder Program

Tid Show Sted
10.00 Markedet Åbner
10.45 Kampshow – Fuld Kontakt Turneringspladsen
11.00 Max Gøgler Gøglerkroen
11.00 Virelai Spillestedet
11.30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
11.30 Historisk modeshow Spillestedet
12.00 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
12.00 Almune Spillestedet
12.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
12.30 Ridderturnering Turneringspladsen
12.30 Virelai Spillestedet
12.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
13.00 Tryzna Gøglerkroen
13.00 Almune Spillestedet
13.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
13.30 Max Gøgler Gøglerkroen
13.30 Det Store Middelalderslag Turneringspladsen
13.30 IDISI Spillestedet
13.30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14.00 Almune Spillestedet
14.00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14.30 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
14.30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
14.30 Virelai Spillestedet
15.00 IDISI Spillestedet
15.30 Tryzna Gøglerkroen
15.30 Det Store Middelalderslag Turneringspladsen
15.30 Almune Spillestedet
16.00 Virelai Spillestedet
16.15 Ridderturnering Turneringspladsen
16.30 Tryzna Spillestedet
 17.00  Markedet Lukker