Program

Vikinge Program

Tid Show Sted
09:00 Markedet Åbner
11:00 Glima Brydning Holmgangspladsen
11.30 Frederikssunds Vikingerne Kamppladsen
12.00 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12.35 Vikingefortælling Holmgangspladsen
13.15 Vikingeshow Kamppladsen
14.00 Børnelege fra Vikingetiden Kamppladsen
15.00 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
16.00 Frederikssunds Vikingerne Kamppladsen
16.45 Vikingeduel Holmgangspladsen
17:00 Markedet lukker

 

Middelalder Program

Tid Show Sted
09.00 Markedet Åbner
10.00 Almune Spillestedet
10.00 Middelalder Storslag Turneringspladsen
10.30 Tryzna Gøglerkroen
11.00 Ridderturnering Turneringspladsen
11.30 Almune Spillestedet
12.00 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12.00 Ildfolket med ildshow Gladiator Pladsen
12.30 Tryzna Gøglerkroen
13.00 Middelalder Storslag Turneringspladsen
13.30 Almune Spillestedet
14.00 Ridderturnering Turneringspladsen
14.30 Almune Spillestedet
14.30 Ildfolket med ildshow Gladiator Pladsen
15.00 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
15.00 Tryzna Gøglerkroen
15.30 Tryzna Spillestedet
17.00 Markedet lukker

Vikinge Program

Tid Show Sted
10:00 Markedet Åbner
11.00 Glima Brydning Holmgangspladsen
11.30 Frederikssunds Vikingerne Kamppladsen
12:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12:35 Vikingefortælling Holmgangspladsen
13:45 Vikingeshow Kamppladsen
14:30 Børnelege fra Vikingetiden Kamppladsen
15:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
16:00 Frederikssunds Vikingerne Kamppladsen
16:45 Vikingeduel Holmgangspladsen
17:00 Glima Brydning Kamppladsen
18:30 ”Best Dressed Viking” Konkurrence Kamppladsen
19:00 Markedet Lukker

 

Middelalder Program

Tid Show Sted
10.00 Markedet Åbner
11:00 Tryzna Gøglerkroen
11:00 Trup Trick Gladiatorpladsen
11:30 Almune Spillestedet
11:45 Ridderturnering Turneringspladsen
12:00 Ildfolket med ildshow Gladiatorpladsen
12:30 Vikinge Storslag Turneringspladsen
13:00 Tryzna Gøglerkroen
13:00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
13:30 Middelalder Storslag Turneringspladsen
13:30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14:00 Almune Spillestedet
14:30 Tryzna Gøglerkroen
14:00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14:30 Ridderturnering Turneringspladsen
14:30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
15:00 Trup Trick Gøglerkroen
15:00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
15:30 Vikinge Storslag Turneringspladsen
15:30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
16:00 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
16:00 Almune Spillestedet
16:00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
16:30 Middelalder Storslag Turneringspladsen
16:30 Tryzna Spillestedet
16:30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
17:30 Trup Trick Gøglerkroen
17:30 Ridderturnering Turneringspladsen
18:00 Almune Spillestedet
18:30 Tryzna Gøglerkroen
19:00 Markedet lukker  –

Vikinge Program

Tid Show Sted
10:00 Markedet Åbner
11.00 Glima Brydning Holmgangspladsen
11:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
12:00 Vikingefortælling Holmgangspladsen
12:45 Vikingeshow Kamppladsen
13:30 Børnelege fra Vikingetiden Kamppladsen
14:30 Det Store Vikingeslag Turneringspladsen
16:00 Vikingeduel Holmgangspladsen
17:00 Markedet Lukker

Middelalder Program

Tid Show Sted
10.00 Markedet Åbner
10:30 Tryzna Gøglerkroen
10:45 Ridderturnering Turneringspladsen
11:00 Tryzna Spillestedet
11:00 Trup Trick Gladiatorpladsen
11:30 Vikinge Storslag Turneringspladsen
12:00 Tryzna Gøglerkroen
12:00 Almune Spillestedet
12:00 Ildfolket med ildshow Gladiatorpladsen
12:30 Ridderturnering Turneringspladsen
13:00 Trup Trick Gøglerkroen
13:00 Almune Spillestedet
13:00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
13:30 Middelalder Storslag Turneringspladsen
13:30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14:00 Ildfolket med ildshow Gøglerkroen
14:00 Almune Spillestedet
14:00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
14:30 Vikinge Storslag Turneringspladsen
14:30 Turneringskampe Gladiatorpladsen
15:00 Tryzna Gøglerkroen
15:00 Turneringskampe Gladiatorpladsen
15:30 Trup Trick Gøglerkroen
15:30 Middelalder Storslag Turneringspladsen
15:30 Almune Spillestedet
16:15 Ridderturnering Turneringspladsen
16:30 Tryzna Gøglerkroen
 17.00  Markedet Lukker