Program

Vikinge Program

TidShowSted
09:00Markedet Åbner
10:30Glima BrydningGlimapladsen
11.30Frederikssunds VikingerneKamppladsen
12.00VikingeslagTurneringspladsen
12.30VikingehistorierFortæller torvet
13.15VikingeshowKamppladsen
14.00Børnelege fra VikingetidenKamppladsen
15.00VikingeslagTurneringspladsen
16.00Frederikssunds VikingerneKamppladsen
16.45Fenris kampshowGlimapladsen
17:00Markedet lukker

Middelalder Program

TidShowSted
09.00Markedet Åbner
10.00AlmuneSpillestedet
10.00Trup TrickGladiatorpladsen
10.30TryznaGøglerkroen
11.00RidderturneringTurneringspladsen
11.30AlmuneSpillestedet
12.00Det Store VikingeslagTurneringspladsen
12.00Ildfolket med ildshowGladiator Pladsen
12.30TryznaGøglerkroen
13.00Trup TrickGladiatorpladsen
13.30AlmuneSpillestedet
14.00RidderturneringTurneringspladsen
14.30AlmuneSpillestedet
14.30Ildfolket med ildshowGladiator Pladsen
15.00Det Store VikingeslagTurneringspladsen
15.00TryznaGøglerkroen
15.30Trup TrickGladiatorpladsen
15.30TryznaSpillestedet
17.00Markedet lukker

Vikinge Program

TidShowSted
10:00Markedet Åbner
10:30GlimabrydningHolmgangspladsen
11.00Frederikssunds VikingerneKamppladsen
12.30Det Store VikingeslagTurneringspladsen
12.30VikingefortællingerVikinge Kroen
13.00Virelai spillerKamppladsen
13.45VikingeshowKamppladsen
14.30Børnelege fra VikingetidenKamppladsen
15.30Det Store VikingeslagTurneringspladsen
16.00Frederikssunds VikingerneKamppladsen
16.45Fenris KampshowHolmgangspladsen
17.00Virelai spillerKamppladsen
17.00GlimabrydningHolmgangspladsen
18.00Vikinger på togtKamppladsen
19:00Markedet lukker

Middelalder Program

TidShowSted
10.00Markedet Åbner
11.00TryznaGøglerpladsen
11.00VirelaiSpillestedet
11.00Trup TrickGladiatorpladsen
11.30AlmuneSpillestedet
11.45RidderturneringTurneringspladsen
12.00Ildfolket IldshowGladiatorpladsen
12.30Det Store VikingeslagTurneringspladsen
12.00Ildfolket med ildshowGladiator Pladsen
13.00TryznaGøglerkroen
13.00-17.00TurneringskampeGladiator Pladsen
13.30Frieser HesteopvisningTurneringspladsen
14.00AlmuneSpillestedet
14.30TryznaGøglerkroen
14.30RidderturneringTurneringspladsen
15.00Trup TrickGøglerkroen
15.30Det store VikingeslagTurneringspladsen
16.00Ildfolket ildshowGøglerkroen
16.00VirelaiSpillestedet
16.30Frieser hesteopvisningTurneringspladsen
16.30AlmuneSpillestedet
17.00TryznaSpillestedet
17.30Trup TrickGøglerkroen
17.30RidderturnieringTurneringspladsen
18.00AlmuneSpillestedet
18.30TryznaGøglerkroen
19.00Markedet lukker

Vikinge Program

TidShowSted
10:00Markedet Åbner
11:00GlimabrydningHolmgangspladsen
11.30Det Store VikingeslagTurneringspladsen
12.00VikingefortællingerVikinge Kroen
12.00Virelai spillerKamppladsen
12.45VikingeshowKamppladsen
13.30Børnelege fra VikingetidenKamppladsen
14.30Det Store VikingeslagTurneringspladsen
15.15Virelai spillerKamppladsen
16.00Fenris kampshowHolmgangspladsen
17:00Markedet lukker

Middelalder Program

TidShowSted
10.00Markedet Åbner
10.30TryznaGøglerkroen
10.45RidderturneringTurneringspladsen
11.00TryznaGøglerkroen
11.00AlmuneSpillestedet
11.00Trup TrickGladiatorpladsen
11.30Det Store VikingeslagTurneringspladsen
12.00Ildfolket med ildshowGladiatorPladsen
12.00AlmuneSpillestedet
12.00TryznaGøglerkroen
12.30Frieser HesteopvisningTurneringspladsen
13.00VirelaiSpillestedet
13.00Trup TrickGøglerpladsen
13-15TurneringskampeGladiatorpladsen
13.30RidderturneringTurneringspladsen
14.00AlmuneSpillestedet
14.00Ildfolket med ildshowGøglerkroen
14.30Det Store VikingeslagTurneringspladsen
14.30VirelaiSpillestedet
15.00TryznaGøglerkroen
15.30Trup TrickGøglerkroen
15.30Frieser HesteopvisningTurneringspladsen
15.30AlmuneSpillestedet
16.30TryznaSpillestedet
16.15RidderturneringTurneringspladsen
17.00Markedet lukker